FaceBookYouTube
Logo PLSLogo KamanLogo Vieira Cafe

Amator

PUCHAR POLSKI MASTERS I AMATOR WARSZAWA 18-19.03.2023

   

Puchar Polski Amatorów Warszawa 2023 w piłce siatkowej w kategorii kobiet dla Ninja Volley Kraków.

Ninja Volley juz po raz drugi z rzędu zdobywa Puchar Polski Amatorów powtarzając sukces z 2022 roku. Ninja buduje swoją dominacje w kategorii kobiet amatorów ponieważ na swoim koncie ma również trzykrotnie zdobyty Superpuchar Polski Amatorów 2020, 2021 i 2022.

W Pucharze Polski Amatorów Warszawa 2023 Ninja Volley awansowała z grupy z drugiego miejsca przegrywając jeden mecz w tie breaku do 14 z drużyną Cytrynki z Warszawy. Jednocześnie pokonując Lejdis Bydgoszcz 2 - 0 oraz Rawki z Wawki 2-1 w trzecim secie do 12. 

W półfinale Ninja zagrały z Femme Fatale  wygrywając 2-0. Trudniejszą przeprawę przez półfinał miały Cytrynki które wygrały z Positive Volley Opole 2-1 w tie breaku do 13, by ponownie już w finale o Puchar Polski zmierzyć się z Ninja Volley.

 

Ninja pokonały Cytrynki 2-0 zdobywając Puchar Polski Amatorów 2023.

MVP kategorii Ewelina Belska. 

Ninja Volley - Małgorzata Szajewska-Skuta, Anna Jakimska, Daria Szyjkowska, Sylwia Marcińska, Karolina Tomaszewska, Olga Czarnik, Katarzyna Baś-Flis, Anna Ryńca, Partycja Silczuk, Ewelina Belska.

 

Kategoria Mężczyzn

iŁ Capital w swoim drugim występie w wydarzeniach organizowanych przez Polską Siatkówkę Masters i Amator zdobywa Puchar Polski Amatorów 2023.

Już podczas Superpucharu Polski Masters i Amator Płońsk 2022 drużyna Ił Capital awansując do finału pokazała że będzie się liczyć w grze o najwyższe cele podczas Pucharu Polski w Warszawie. I tak też było. 

Poziom sportowy rozgrywanych turniejów mistrzowskich PSMiA był zawsze wysoki, jednak w turnieju o Superpuchar 2022 w Płońsku przerósł wszelkie oczekiwania a jakość amatorskiej siatkówki w warszawskim turnieju o Pucharu Polski już nie była w amatorskim wydaniu. 20 drużyn w kategorii mężczyzn stworzyła niesamowite widowiska sportowe pełne emocji i dramaturgii.

 

W przypadku IŁ Capital na 6 rozegranych meczów do zwycięstwa drużyna musiała zagrać tiebreaka tylko w finale z Kaman Volley. Finalista musiał rozegrać aż 4 tiebreaki w turnieju w tym ostatni z IŁ Capital. 

Po drodze do finału odpadły takie uznane marki w polskiej amatorskiej siatkówce jak TBT Warszawa, CTO Malbork, Jack Sparrow Białystok, Balviten oraz nowe siła jak Dragon Dobre czy Kurier Express Panorama Kozłowo.

 

MVP kategorii został wybrany Waldemar  Świrydowicz.

IŁ CAPITAL - Maciej Kordysz, Michał Drabkowski, Piotr Rutkowski, Artur Smertyha, Paweł Kaczorowski, Jan Mieszko Rzadkowski, Paweł Sutyniec, Waldemar Świrydowicz.

Strony internetowe - odee.pl