FaceBookYouTube
Logo PLSLogo KamanLogo Vieira Cafe

Amator

SUPERPUCHAR POLSKI MASTERS I AMATOR PŁOŃSK 10-11.12.2022

 

 

Superpuchar Polski Amatorów 2022 w kategorii kobiet zdobywają utytułowane już w tym roku Ninja Volley Kraków.

Ninja Volley w kategorii amator po zdobyciu Pucharu Polski Warszawa 2022 do kolekcji dołącza Superpuchar Polski Amatorów Płońsk 2022 i jest obecnie jedynym zespołem który zdobył dwa najwyższe trofea w tym samym roku w siatkówce w kategorii amator. Najtrudniejszą przeprawą do finału był dla Ninja mecz z ProVolley Łodź które krakowianki wygrały 2-1 ( 25-10, 23-25, 15-13), by w finale wygrać z Kołobrzegiem 2-0.

 

Zdobywca Superpucharu Polski Amatorów Kobiet Płońsk 2022 Ninja Volley Kraków:

Katarzyna Góżdecka, Daria Szyjkowska, Partycja Silczuk, Ania Ryńca, Kinga Hanusiak, Paulina Szymańska, Ewelina Belska.

MVP kategorii - EWELINA BELSKA - Ninja Kraków

 

Superpuchar Polski Amatorów Płońsk 2022 w kategorii mężczyzn zdobyła drużyna TBT Warszawa.

W kategorii amator mężczyzn zwycięzca turnieju musiał przejść trudną i wymagającą drabinkę by zdobyć tytuł Zdobywcy Superpucharu. 14 bardzo dobrych drużyn z całej Polski rywalizowało w grupach z awansem dwóch najlepszych ekip, by w kolejnym etapie przejść na system pucharowy. 

 

Do rywalizacji o Superpuchar Polski Amatorów Płońsk 2022 zgłosiły się wszystkie ekipy które w przeszłości wygrywały mistrzowskie turnieje lub stały na podium poszczególnych rozgrywek z wyjątkiem aktualnego Mistrza Polski Volley Gdańsk. Jednakże w turnieju udział wzięły nowe zespoły, wśród których może być wielu przyszłych triumfatorów i medalistów mistrzowskich edycji turniejów Polskiej Siatkówki Masters i Amator.

 

TBT Warszawa i Necko Augustów IŁ Capital miały bardzo silnych przeciwników a poziom turnieju był niezwykle wysoki. Jednakże trzy tie-breaki w wykonaniu Necko Augustów z Kaman Volley, CTO Malbork oraz TBT Warszawa w finale być może mogły mieć znaczenie.. TBT na drodze do finału wygrało z Zenitem Giżycko i z Gruby On Tour nie łatwo ale po 2-0. 

 

Zdobywca Superpucharu Polski Amatorów Płońsk 2022 TBT Warszawa:

Michał Korycki, Michał Jakubowski, Wojciech Dawid, Kuba Michalak, Viktor Vashev, Arek Czech, Artur Deć, Adam Ślęzak, Łukasz Figacz, Wojciech Krauze, Mateusz Kowalczyk, Dominik Molenda.

MVP kategorii ARTUR DEĆ - TBT Warszawa

 

 

Strony internetowe - odee.pl