FaceBookYouTube
Logo PLSLogo PZPSLogo KamanLogo Bajka

Aktualności

Polska Liga Siatkówki razem z Polską Siatkówką Masters i Amator

Polska Liga Siatkówki razem z Polską Siatkówką Masters i Amator

Polska Liga Siatkówki objęła patronatem Mistrzostwa Polski Amatorów w Piłce Siatkowej Kobiet i Mężczyzn Giżycko 2019 oraz Mistrzostwa Świata Masters Puck 2019. To bardzo ważne imprezy dla naszego siatkarskiego środowiska.
 
Przypomnijmy, że w dniach 16-19 maja 2019 roku, w Giżycku, na terenie Centralnego Ośrodka Sportu odbędą się Oficjalne Mistrzostwa Polski Amatorów w Piłce Siatkowej Kobiet i Mężczyzn. Mistrzostwa już po raz kolejny organizuje Polska Siatkówka Masters i Amator.Do zawodów dopuszczeni są uczestnicy powyżej 18 roku życia i bez ważnych licencji na sezon 2018/2019 na występy w jakichkolwiek ligach prowadzonych przez PZPS, jak i oczywiście PLS.


Zdobywcami mistrzowskich tytułów w roku 2018 byli Neobrand Białystok w kategorii mężczyzn oraz Volley Głogów w kategorii kobiet. – Jesteśmy pewni, że poziom będzie wysoki, podobnie jak w zeszłym roku. W niektórych meczach można by się pomylić, czy to amatorka czy nie. Jest na co popatrzeć – zaprasza prezes PSMiA Krzysztof Malczewski.
 
Turniej Mistrzostw Polski Amatorów, jak i inne działania Polskiej Siatkówki Masters i Amator jest objęte Patronatem Polskiej Ligi Siatkówki. PSMiA szykuje także w tym roku we wrześniu Mistrzostwa Świata Masters Puck 2019, na które zjadą się gracze z najbardziej egzotycznych zakątków świata. W turnieju, podobnie jak w Kaman Cup Mistrzostwa Europy Masters 2018, będą mogły uczestniczyć drużyny klubowe jak i reprezentacje poszczególnych krajów. Warunkiem dopuszczenia będzie wiek zgodny z udziałem w kategoriach, a będą one wśród kobiet +35,+40 i +45 oraz mężczyzn +40, +45, +50 i +55.

Ten cykl mistrzostw idealnie wpisuje się jako uzupełnienie Mistrzostw Polski Oldbojów, cyklicznie organizowanych przez Polską Ligę Siatkówki, a jednoczącą środowisko główne byłych graczy zawodowych. W tym roku turniej po raz kolejny odbędzie się w Kędzierzynie-Koźlu, w dniach 14-16 czerwca.

 

żródło PLS

Strony internetowe - odee.pl