FaceBookYouTube
Logo PLSLogo KamanLogo Vieira Cafe

Aktualności

KLASYFIKACJA MEDALOWA MPA 2018-2024

Oficjalne Mistrzostwa Polski Amatorów organizowane przez Polską Siatkówkę Masters i Amator odywają się od 2018 roku a odbywały się kolejno w Legnicy, Giżycku, w Zawierciu dwukrotnie oraz trzy razy w Mrzeżynie.

 

Po ostatniej edycji MPA Mrzeżyno 2024 w ogólnej klasyfikacji medalowej na podium nie nastąpiły żadne zmiany w kategorii kobiet jak i mężczyzn. Złotymi medalistami zostali debiutanci w medalowej tabeli, damski LKS Przecław i męski Kaman Volley. 

 

Podium nieprzerwanie w kategorii kobiet okupują Lejdis Bydgoszcz mając najwięcej bo cztery medale w tym 1 złoto, 2 srebra i 1 brąz oraz męski Jack Sparrow Białystok posiadając 3 krązki w tym 2 złote i 1 srebrny. Najwięcej medali w kategorii mężczyzn jest w posiadaniu ETP Elektro Kędzierzyn Kożle bo aż 5 w tym złoto, srebro i 3 brązowe a trzeci w tabeli Volley Gdańsk 4 krązki, o jeden brąz mniej od ETP.

 

W tabeli zadebiutował również męski zespół Kurier Express Kozłowo z brązem a żeńskie Topmed Orion Empiria Sulechów ze srebrem, Light System / Brokat Opole z brązem oraz Panowie z Balvitena ze srebrem powiększyli ilość zdobytych medali w historii startów w Mistrzostwach Polski Amatorów. 

 

Zdobytymi 42 kompletami medali w latach 2018 - 2024 podzieliło się 25 drużyn , w tym 14 żeńskich i 11 męskich.

 

Grania i emocji było bardzo dużo i z pewnością jeszcze będzie w kolejnych edycjach. 

Gratulacje dla medalistów i wszystkich uczestników dotychczasowych Mistrzostw Polski Amatorów.

Strony internetowe - odee.pl