FaceBookYouTube
Logo PLSLogo KamanLogo Vieira Cafe

Aktualności

KLASYFIKACJA MEDALOWA MISTRZOSTW POLSKI AMATORÓW

 

Oficjalne Mistrzostwa Polski Amatorów są cyklicznie co roku odbywającym się wydarzeniem, podczas którego drużyny walczą o najwyższe trofeum w  amatorskiej piłce siatkowej kobiet i mężczyzn w Polsce.

 

Po pięciu latach oficjalnych Mistrzostw Polski Amatorów po raz kolejny tworzymy mistrzowską klasyfikację medalową.

 

Medale można było wywalczyć kolejno w Legnicy, Giżycku, dwukrotnie w Zawierciu oraz w Mrzeżynie.

 

We wszystkich edycjach oficjalnych Mistrzostw Polski Amatorów udział wzięła tylko jedna męska drużyna, ETP Elektro Kędzierzyn Koźle. W kategorii kobiet najwięcej bo czterokrotnie udział w mistrzostwach wzięła drużyna Lejdis Bydgoszcz.

 

Drugie miejsce w kategorii mężczyzn utrzymała ekipa ETP Elektro Kędzierzyn Koźle zdobywając kolejny brązowy medal, powiększając ciężar swojego worka z medalami o piąty w pięciu występach.

Windę w tabeli zdobywając swój trzeci medal zaliczył aktualny Mistrz Polski Volley Gdańsk, wskakując na trzecie miejsce.

W klasyfikacji generalnej pojawił się na piątym miejscu team Balviten, ze srebrem zdobytym w nadmorskim Mrzeżynie.

 

W kategorii kobiet z piątego miejsca w klasyfikacji z 2021 na jej szczyt wdarły się Mistrzynie Polski z Lejdis Bydgoszcz zdobywając w 2022 swój czwarty medal i ten najważniejszy bo złoty. 

W tabeli swoje miejsce znalazły na 6 miejscu srebrne w tym roku Empirki oraz na 7 brązowe Foczki.

 

W kategorii męskiej do tej pory na Mistrzostwach Polski Amatorów medale zdobywało 7 drużyn, natomiast w kategorii kobiet 10 drużyn.

Strony internetowe - odee.pl