FaceBookYouTube
Logo PLSLogo KamanLogo Vieira Cafe

Aktualności

MPA MRZEŻYNO 2024 - SREBRNY BALVITEN I PODIUM KOZŁOWA

Tegoroczna mrzeżyńska rywalizacja o podium w Mistrzostwach Polski Amatorów w kategorii mężczyzn była niezwykle emocjonująca.

Kandydatów do podium było wielu ale tylko Balviten odświeżył i powiększył medalowe trofea o kolejne srebro po tym zdobytym w 2022 roku. Brązowy medalista Kurier Express Kozłowo mimo wcześniejszych udziałów w MPA jest debiutantem na podium mistrzowskiej rywalizacji.

Balviten Volley Team awansował do ćwierćfinału z grupy z drugiego miejsca po porażce 2-1 z Volley Gdańsk i wygranej z Odlewnią Gawrych i ekipą Amstel. W ćwierćfinale Balviten ograł drużynę OSSA Polska 2-0 i w półfinale również zwycięsko 2-0 wyszedł z rywalizacji z ETP Elektro Kędzierzyn Koźle. W finale Balviten uległ ekipie Kaman Volley 2-0 zdobywając srebrny medal Mistrzostw Polski.

Balviten: Cezary Kopeć, Adam Łata, Michał Jankowski, Adam Kraśnicki, Marek Zuziak, Mateusz Mańkowski, Piotr Stogniew.

Wyróżniony indywidualnie został Najlepszy Blokujący Michał Jankowski.

Rozgrywki grupowe Kurier wygrał dwa razy przez tie-break z SUS Travel Elephant Trzebiatów i Kaman Volley oraz trzecim zwycięstwem 2-0 z Dzikami Kowalów.

Mecz ćwierćfianłowy z ETP Elektro Kędzierzyn Koźle był zacięty, widowiskowy i trzymał w napięciu do ostatniej piłki. Przegrana ETP w pierwszym secie do 15 i wygrana w stosunku 30-28 w drugim by przegrać w trzecim secie 15-13 gdzie drużyny walczyły punkt za punkt.

W półfinale na drodze do złota przeszkodziła Kurierowi ekipa Kaman Volley z którą porażka 2-1 miała dramatyczny sportowo przebieg. Pierwszy set gładko wygrany do 12 a drugi przegrany do 23. Dopiero końcówka tie-breaka zadecydowała o przegranej 15-12. Brązowy medal, pierwszy w swojej historii, zdobywa Kurier Express Kozłowo pokonując w meczu o trzecie miejsce ETP Elektro K-K.

Kurier Express Kozłowo: Rafał Pałuba, Paweł Wierzbicki, Łukasz Cichowski, Jakub Makulski, Paweł Bugowski, Radosław Malek, Mateusz Osiecki, Sebastian Konarzewski, Robert Kościański, Paweł Domżalski, Jakub Wilkowski, Tomasz Szulkowski.

Wyróżnienia indywidualne: Najlepszy Rozgrywający Radosław Malek, Najlepszy Atakujący Jakub Wilkowski.

Gratulacje !!! Dziękujemy za emocjonujące sportowe wrażenia.