FaceBookYouTube
Logo PLSLogo KamanLogo Vieira Cafe

Aktualności

EWA KOWALKOWSKA NA MALBORSKICH PARKIETACH

 

Ewa Kowalkowska będzie uczestnikiem XIII Kaman Cup Malbork 15-16.09.2023. 

 

Ewa jest byłą profesjonalną zawodniczką, reprezentantką Polski oraz  wielokrotną medalistką Mistrzostw Polski w Piłce Siatkowej.

Ewa pochodzi z Bydgoszczy i całe życie była związana z bydgoską siatkówką więc nic dziwnego że zagra w ekipie Lejdis Bydgoszcz.

 

Ewa Kowalkowska – polska siatkarka grająca na pozycji atakującej była reprezentantka Polski – juniorek i seniorek.

 

Wychowanka klubu Pałac Bydgoszcz, przez całą karierę zawodniczą związana z tym klubem (z wyjątkiem jednego sezonu kiedy to grała w Augusto Kalisz) przez kilka sezonów kapitan drużyny Pałacu. Występy w drużynie seniorskiej Pałacu rozpoczęła jako bardzo młoda zawodniczka w pierwszym w historii klubu sezonie Pałacu w ekstraklasie, od razu zakończonym zdobyciem mistrzostwa Polski. Ten i wszystkie kolejne sukcesy Pałacu na arenie krajowej i międzynarodowej wiążą się nierozerwalnie z osobą Ewy Nogowskiej-Kowalkowskiej.

Jako reprezentantka Polski grała m.in. w turnieju finałowym Mistrzostw Świata 2002 (była kapitanem reprezentacji) oraz 3-krotnie w turniejach finałowych Mistrzostw Europy. Na ME 1999 wybrana została zawodniczką najlepiej zagrywającą (była to pierwsza indywidualna nagroda dla polskiej siatkarki w historii występów Polek na ME). Wystąpiła w 191 spotkaniach reprezentacji Polski.

 

Pasja nigdy się nie kończy. 

 

Strony internetowe - odee.pl