FaceBookYouTube
Logo PLSLogo KamanLogo Vieira Cafe

Aktualności

BURSZTYNKI NA OTWARCIE XIII KAMAN CUP MALBORK 2023

 

Zespół Taneczny „BURSZTYNKI” z Malborskiego Centrum Kultury i Edukacji w Malborku wystąpi podczas uroczystego przywitania uczestników XIII Kaman Cup w Malborku przez Pana Burmistrza Marka Charzewskiego. 

 

Debiut artystyczny zespołu tanecznego „BURSZTYNKI”, sięga 1985 roku.

Od pierwszego dnia do chwili obecnej zespół kierowany jest przez znaną w malborskich kręgach artystycznych, choreograf Celinę Pacanowską.

 

W pracach zespołu uczestniczą dzieci w wieku od 4 do 16 lat. Grupa najmłodsza poznaje rytmikę, tańce charakterystyczne oraz inscenizacje. Grupa średnia tańczy elementy tańca jazzowego, klasycznego. Najstarsza grupa studiuje taniec współczesny, modern jazz, funky i elementy tańca klasycznego.

 

Ze względu na bogatą historię Malborka wszystkie grupy mają zajęcia z zakresu tańca średniowiecznego, renesansowego i barokowego. BURSZTYNKI  rokrocznie biorą udział w Międzynarodowym Festiwalu Kultury Dawnej w Malborku.

 

Najważniejszym celem podejmowanym przez instruktora zespołu, stało się zaszczepienie w dzieciach pasji i miłości do tańca, co dzięki wspólnej pracy pozwoliło na osiągnięcie satysfakcji oraz wielu sukcesów artystycznych.

 

38-letnia kariera zespołu BURSZTYNKI, to czas nie tylko wytężonej pracy.
W tym okresie zdobył wiele prestiżowych  nagród i wyróżnień, m.in. na festiwalu w Kielcach, Częstochowie, Szczecinie, Wrocławiu, Gdańsku, Lęborku, Opolu etc.


Zespół reprezentował kraj za granicą koncentrując na Litwie, Rosji, Francji, Szwajcarii, na Węgrzech, we Włoszech, wielokrotnie w Niemczech, Japonii oraz w Europarlamencie w Brukseli. Zespół można było podziwiać także w wielu programach telewizyjnych takich jak: „Kawa czy Herbata” w TVP1, „Talent za talent”, ”Dzień dobry TVN”, Jaka to melodia, oraz dwa nagrania dla TV Korea. Rocznie BURSZTYNKI biorą udział  co najmniej w 8 Ogólnopolskich Festiwalach Tańca zdobywając wysokie noty.

 

"Łączy nas wspólna pasja, chęć zmierzania się z własnymi słabościami oraz wola doskonalenia umiejętności. Tylko tyle i aż tyle, bo to właśnie powoduje, że jesteśmy dla siebie rodziną." -  pisze o Bursztynkach Celina Pacanowska.

 

Otwarcie wydarzenia XIII Kaman WorldVolley Masters & Amateur Championship Malbork 2023 w hali sportowej ZSP Nr 1 przy ul. Wybickiego 15.09 o godz 14.00.

 

     

Strony internetowe - odee.pl