FaceBookYouTube
Logo PLSLogo PZPSLogo KamanLogo Bajka

Aktualności

X KAMAN CUP POD PATRONATEM MUZEUM SPORTU I TURYSTYKI

Muzeum Sportu i Turystyki z siedzibą w Warszawie, objęło Patronatem Honorowym X Kaman Cup Światowy Festiwal Masters w Piłce Siatkowej Kobiet i Mężczyzn Warszawa 10-12.09.2020.

 

Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie powstało w 1952 r. Jest to jedno z najstarszych muzeów tego typu w Europie. https://www.muzeumsportu.waw.pl/

 

Uczestnicy turnieju X Kaman Cup World Masters Volleyball Festival Warsaw 2020 uzyskają możliwość bezpłatnego wstępu do Muzeum Sportu i Turystyki. 

 

Zbiory muzeum liczą ponad 55 tys. eksponatów – są to muzealia dotyczące głównie sportu polskiego. Kolekcję muzealną uzupełnia dokumentacja filmowa i dźwiękowa.

 

W Muzeum Sportu i Turystyki w chwili obecnej prezentację ma okolicznościowa wystawa  "Gramy o medale". Wystawa zgromadzona z bogatej kolekcji miłośnika piłki siatkowej Grzegorza Szewczyka Volley Bajka.

 

Wystawa „ Gramy o medale” to wyjątkowa okazja do zapoznania się z ponad 90-letnią historią sukcesów polskiej siatkówki, gdzie dla medalowych trofeów Kaman Volley Masters również znalazło się miejsce. World Masters Games Torino 2013, European Masters Games Nicea 2015 oraz z prestiżowych turniejów na Litwie i Łotwie.

 

PASSION NEVER ENDS

 

Strony internetowe - odee.pl