FaceBookYouTube
Logo PLSLogo PZPSLogo JURAJSKALogo Vieira Cafe

Aktualności

SŁAWEK ZEMLIK - MVP SPA WARSZAWA 2020

Drużyna CTO Volley Malbork w kategorii mężczyzn podczas Festiwalu Siatkówki w Warszawie w dniach 18-20.12.2020 zagrała w finale Superpucharu Polski Amatorów 2020.

 

Zdobyli Superpuchar Polski Amatorów Warszawa 2020 mając w swoich szeregach MVP całego turnieju. Najbardziej wartościowym sportowo zawodnikiem drużyny i turnieju okazał się Sławek Zemlik.

 

Sportowa historia Sławka daje odpowiedź na pytanie dlaczego mógł zostać MVP.

 

Krótko przedstawił nam przebieg swojej siatkarskiej kariery:

"Od 2011–2014 zawodnik Trefla Gdańsk (Młoda Liga), następnie 2014–2015 SK Posojilnica Aich/Dob - Austria (Bundesliga),  2015–2016 KS Espadon Szczecin - 1 liga, 2016–2017 KPS Siedlce - 1liga,  2017– TSV Herrsching - Bundesliga Niemcy.

Po zdobyciu złota 2013 i brązu 2014 w młodej lidze wyjechałem do austriackiej Bundesligi gdzie miałem okazję na debiut i krótki epizod w lidze mistrzów. Następnie zostałem wypożyczony do Espadonu Szczecin z którym po zdobyciu brązowego medalu 1 ligi wywalczyliśmy awans do Plus Ligi. Po sezonie w Szczecinie przeniosłem się do Siedlec gdzie również wywalczyliśmy brąz 1 ligi. Ostatnim zawodowym sezonem w mojej przygodzie z siatkówką był wyjazd do niemieckiej bundesligi do zespołu TSV Herrshing. Niestety na początku sezonu w drugim meczu odniosłem poważną kontuzję kolana która wykluczyła mnie z zawodowego sportu, więc w związku z tym zakończyłem moją przygodę z profesjonalnym sportem."

 

Cieszymy się, że Sławek już w zdrowiu zapewnia wysoki poziom gry swojej drużynie jak i organizatorom wszelkich turniejów i lig amatorskich w których występuje.

  

Gratulujemy i mamy nadzieję na kolejne konfrontacje CTO Volley ze Sławkiem w składzie z amatorskimi drużynami z całej Polski w walce o tytuł Mistrza Polski, Zdobywcy Pucharu Polski lub Superpucharu Polski w 2021.

 

Pasja nigdy się nie kończy. 

 

Strony internetowe - odee.pl