FaceBookYouTube
Logo PLSLogo PZPSLogo KamanLogo Bajka

Aktualności

RISER JAWORZNO MISTRZEM POLSKI AMATORÓW 2020

 

W dniach 23-25.10.2020 w Zawierciu odbyły się Mistrzostwa Polski Amatorów w Piłce Siatkowej Kobiet i Mężczyzn.

 

W kategorii mężczyzn tytuł Mistrza Polski wywalczyła drużyna RISER Jaworzno.

 

RISER Jaworzno w grupie pokonał ŁAGS Awanturnik Łowicz oraz Cichociemnych Poznań w stosunku 2-0. W meczu o pierwsze miejsce w grupie RISER pokonał 2-1 broniącą tytułu Mistrza Polski z roku 2019 drużynę ETP Elektro Kędzierzyn Koźle.

 

W półfinale Jaworzno pokonało Volley Dąbrowe Górniczą 2-0, by w finale spotkać się z brązowym medalistą z 2019 roku drużyną Volley Gdańsk.

 

Finał zapowiadał sie emocjonująco i taki był. Po zwycięstwie Gdańska w pierwszym secie, Riser dokonał zmian w drużynie co w efekcie doprowadziło do stanu 1-1 i trzeciego rozstrzygającego seta. Tie-break punk za punkt, jak i poprzednie sety, od początku do końca seta, wygranego na przewagi przez Risera Jaworzno 16-14. Finał wart finału.

 

Nagrody indywidualne w drużynie Riser Jaworzno otrzymali Michał Gawęda oraz Andrzej Kazek.

 

RISER JAWORZNO - Piotr Dworecki, Tomasz Matusik, Piotr Gruszowski, Michał Lipiarz, Michał Łoziński, Michał Banasik, Marcin Laskowski, Kacper Smoliński, Michał Gawęda, Łukasz Gurgul, Michał Faryna, Andrzej Kazek.

 

Nagrody zawodnikom wręczył Flavio Cesar Resende Gualberto - brazylijski zawodnik Aluronu CMC Warta Zawiercie.

 

Mistrzostwa Polski Amatorów Zawiercie 2020 odbyły się przy współpracy z Powiatem Zawierciańskim i pod patronatem Starosty Powiatu Pana Gabriela Dorsa oraz dzięki stałej współpracy z Polskim Związkiem Piłki Siatkowej i Polską Ligą Siatkówki. Wydarzenie wsparli również - Vieira Cafe, Jurajska, Aluron oraz Volley Bajka.

Strony internetowe - odee.pl