FaceBookYouTube
Logo PLSLogo KamanLogo Vieira Cafe

Aktualności

Neobrand Volley zdobywcą Superpucharu ALS BLS

Mistrz Polski Amatorów  wygrywa Superpuchar Białostockiej Amatorskiej Ligi Siatkówki.

W dniu 20.12. odbył się mecz o Superpuchar Amatorskiej Ligi Siatkówki BLS w Białymstoku między Mistrzem Ligi Tartakiem Siemianówka i Zdobywcą Pucharu Ligi Neobrand Volley.

Zwyciężył Neobrand 3:1. Pojedynek stał na dobrym poziomie sportowym i mógł się podobać szczególnie w grze w defensywie. Obie ekipy stawiły się w swoich pełnych, najmocniejszych składach.

Przypominamy że Neobrand Volley Białystok jest oficjalnym Mistrzem Polski Amatorów 2018. Mistrzostwa rozegrane były w maju tego roku w Legnicy.

Neobrand Volley: Piotr Andraka, Patryk Muszyński, Krzysztof Kiryłowicz, Łukasz Kruk, Mateusz Kardasz, Robert Jermacz, Szymon Skibicki (libero) oraz Rafał Kobyliński, Adrian Zajkowski i Adam Magusiewicz

Premierowa partia była bardzo wyrównana. W pierwszej jej części niewielką różnicą prowadził Tartak, a w drugiej Neobrand. Seta rozstrzygnął zagrywką Damian Sidoruk, najpierw posyłając asa, a potem tym samym elementem wymusił błąd przełożenia rywala i Tartak wygrał 27:25. Kolejne partie padły łupem wicemistrza ligi. Od początku wypracował sobie przewagę - najpierw grą w obronie (4:1), a z biegiem upływu czasu korzystał z błędów własnych rywala i odjeżdżał na 9:4, 15:8 i 19:10. Zwyciężył wysoko 25:17. Trzecia odsłona była podobna do poprzedniej. Tartak ponownie popełniał wiele błędów w zagrywce, ataku i w połowie seta przegrywał 9:14. Potem w polu serwisowym pojawił się Łukasz Kruk i wyprowadził swój zespół na 20:10. Partię skutecznym atakiem zakończył Robert Jermacz i Neobrand już prowadził 2:1 (25:15). W czwartym secie od mocnego uderzenia zagrywką rozpoczął kapitan Tartaku Dawid Skiepko i mistrz ligi wygrywał 5:1. Kontry w wykonaniu Mateusza Kardasza najpierw wyrównały stan (6:6), a potem dały prowadzenie 10:8. Neobrand konsekwentnie powiększał przewagę. Ostatecznie zwyciężył 25:20, w całym meczu 3:1 i po raz pierwszy w historii naszych rozgrywek sięgnął po Superpuchar.

Po spotkaniu obie ekipy oraz sędziowie otrzymali drobne upominki świąteczne. Na zakończenie kapitan zwycięskiej drużyny Piotr Andraka odebrał okazały puchar.