FaceBookYouTube
Logo PLSLogo PZPSLogo JURAJSKALogo Vieira Cafe

Aktualności

MISTRZOSTWA POLSKI AMATORÓW - KLASYFIKACJA MEDALOWA

Oficjalne Mistrzostwa Polski Amatorów są cyklicznie co roku odbywającym się wydarzeniem, podczas którego drużyny walczą o najwyższe trofeum w  amatorskiej piłce siatkowej w Polsce.

 

Mistrzostwa Polski Amatorów odbywają się w kategorii kobiet i mężczyzn, z wyłączeniem zawodniczek i zawodników zarejestrowanych w PZPS i upoważnionych do gry w ligach centralnych oraz ligach walczących o awans do tych lig.

 

Po czterech latach oficjalnych Mistrzostw Polski Amatorów pokusiliśmy się o stworzenie mistrzowskiej klasyfikacji medalowej.

 

Medale można było wywalczyć kolejno w Legnicy, Giżycku oraz dwukrotnie w Zawierciu. 

 

We wszystkich edycjach oficjalnych Mistrzostw Polski Amatorów udział wzięły tylko dwie męskie drużyny, Jack Sparrow by Allsix (dawniej Neobrand) oraz ETP Elektro Kędzierzyn Koźle. W kategorii kobiet trzykrotnie udział w mistrzostwach wzięła drużyna Lejdis Bydgoszcz.

 

Piąta jubileuszowa edycja Mistrzostw Polski Amatorów w Piłce Siatkowej Kobiet i Mężczyzn odbędzie się, miejmy nadzieję według planowanego kalendarza, w maju 2022. Liczymy na dobrą pogodę .......  bo wtedy woda w Bałtyku będzie cieplejsza.

 

 

 

Strony internetowe - odee.pl