FaceBookYouTube
Logo PLSLogo PZPSLogo KamanLogo Bajka

Aktualności

High Five Gdańsk - Łapka w górę

Zespół High Five powstał w 2014 roku z inicjatywy Klaudii Cholewińskiej. W podobnym czasie High Five utworzyło również zespół mixtowy oraz męski.


Największym sukcesem damskiego zespołu jest zajęcie 2 miejsca w Mistrzostwach Polski Amatorów organizowanych przez Polską Siatkówkę Masters i Amator w Legnicy (2018) oraz uzyskanie przez 3 zawodniczki naszego zespołu tytułów najlepszych na swoich pozycjach ( najlepsza rozgrywająca - Klaudia Cholewińska, najlepsza atakująca - Natalia Kerschnik oraz najlepsza libero - Natalia Riegel).

 

Wicemistrzowski skład: Klaudia Cholewińska, Natalia Riegel, Natalia Kerschnik, Paulina Piask, Aneta Wiewióra, Wanda Kanka , Julita Szulc , Elżbieta Tomaczkowska.

 

Od sezonu 2016/2017 do dzisiaj zespół damski występuje w Przodkowskiej Lidze Piłki Siatkowej Kobiet oraz w cyklicznych turniejach damskich w Gdyni. W sezonie 2017/2018 zawodniczki High Five zakończyły ligę na 4 miejscu, w meczu Play off o 3 miejsce ulegając przeciwniczkom w tie- breaku. 

 

Poza wyżej wymienionymi zawodniczkami zespół damski High Five zasilają również :
Weronika Treder, Dagna Kozak, Martyna Wierzbicka, Natalia Brzostek, Katarzyna Kudyba, Rebeka Soós, Angelika Jagła, Aleksandra Wajrak, Magdalena Milewska, Grażyna Kuśmierz , Magdalena Zakrzewska , Michalina Szupieńko, Zuzanna Łączkowska , Paulina Zalewska, Klaudia Jankowska, Katarzyna Sturlis, Katarzyna Plotka, Monika Ochocińska i Ewelina Kiełb.

Na Trójmiejskich parkietach również można obserwować poczynania męskiego zespołu High Five , który co roku zwycięża w klasyfikacji generalnej Turniejów Piłki Siatkowej w Gdyni ( turnieje odbywają się raz w miesiącu). W roku 2019 zespół męski planuje wystąpić na Mistrzostwach Polski Amatorów organizowanych przez Polską Siatkówkę Masters i Amator.

Mixtowy zespół High Five to połączenie damskiego i męskiego teamu. Zespół regularnie grywa w Turniejach Amatorskiej Siatkówki Zespołów Mieszanych, wspiera akcje charytatywne ( dla Schroniska Promyk w Gdańsku ) jak i czasem poza lokalnymi turniejami można zespół obserwować na Międzynarodowym Turnieju Mixtow w Giżycku gdzie w 2017 roku drużyna High Five zajęła 3 miejsce. Ostatnim sukcesem zespołu jest zwycięstwo w turnieju na otwarcie Akademii Siatkówki organizowanym przez Daniela Plińskiego 20.10.2018 w Kosakowie.

High Five to grupa ludzi , którzy z łapką na piersi zostawiają serce na boisku - opowiada Klaudia.

Strony internetowe - odee.pl