FaceBookYouTube
Logo PLSLogo PZPSLogo KamanLogo Bajka

Aktualności

ETP TPelbud Kędzierzyn Koźle Mistrzem Polski Amatorów 2019

Mistrzami Polski Amatorów w Piłce Siatkowej Mężczyzn Giżycko 2019 została drużyna ETP TPelbud Kędzierzyn Koźle.

 

Podczas MP Amatorów Giżycko 16-19.05.2019, od pierwszych meczy można było wybrać potencjalnych faworytów do medali. Według przewidywań grupę półfinałową stworzyły najlepsze drużyny męskie turnieju. 

 

Neobrand Białystok bronił tytułu Mistrza Polski 2018, ETP TPelbud Kędzierzyn Koźle był aktualnym Wicemistrzem Polski 2018, drużyny Volley Gdańsk i 15 Szczecin prezentowały się rewelacyjnie.

 

ETP TPelbud uległ w grupie drużynie z Gdańska 2-0 do 19 oraz 25 i awansował do półfinału z drugiego miejsca trafiając na bardzo dobry Szczecin. Półfinał padł łupem Kędzierzyna po ciężkim dwusetowym pojedynku, gdzie walka była do końca punk za punkt.

 

Powtórka finału z MP Amatorów Legnica 2018 stała się faktem. Neobrand pokonał Gdańsk w półfinale po tiebreak'u i w finale z ETP TPelbud wygrywał 1-0 (25-22) i 24-20 w drugim secie i ......wtedy się zaczęło. Kędzierzyn zdobywa punkt i na zagrywkę idzie Mateusz Nowak.

 

ETP TPelbud wygrywa drugiego seta 33-31 i w secie trzecim pokonuje Neobrand Białystok 15-9 i zostaje nowym Mistrzem Polski !!!

 

Zwroty akcji, obrony, ataki, plasy, sprytne zagrania zawodników z obu stron, przypadki, pech i szczęście, było wszystko, finał wart finału. 

 

MVP turnieju zostaje Mariusz Pyć a najlepszym rozgrywającym Mateusz Nowak z ETP TPelbud.

 

Mistrzowska drużyna: Tomasz Płocki, Mariusz Pyć, Paweł Płocki, Łukasz Homoncik, Dariusz Pająk, Łukasz Kowalski, Rafał Gramała, Michał Parzonka oraz Mateusz Nowak.

 

Poziom Mistrzostw Polski Amatorów 2019 wysoki, poziom półfinałów bardzo wysoki, poziom finałów kosmiczny. Gratulacje dla uczestników. Kędzierzyn w tym roku zgarnia pełną pulę. Zaksa Mistrz Polski w profesjonalnej siatkówce i ETP TPelbud Mistrz Polski w amatorskiej.

 

Teraz tylko ..... wizyty w Urzędzie Miasta, zakładach pracy itd, itp. 

Strony internetowe - odee.pl